Hakkımızda

Ülkemizde var olduğunu düşündüğümüz sivil toplum açığını kapatmak ve yine ülke demokrasisi ve sivil örgütlenmeleri adına rol model bir yapıyı hayata geçirmek için 30 Ağustos 2014 tarihinde 7 kişilik kurucu kadromuzla yola çıktık.

Her yaş gurubundan, her meslek gurubundan ve her dünya görüşünden insanın bir araya gelip sosyal, kültürel, akademik, sanat, eğitim ve spor başlıkları altında gönüllük esaslı faaliyetleri hayata geçirildiği derneğimiz bugün itibariyle resmi olarak 900 üye sayısıyla Antalya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olma özelliğini de taşımaktadır.

KONGED 7 ayrı ilçede vücut kazandırdığı yapılanmayla beraber Kadın ve Gençlik Komisyonuyla da çok daha bütünsel ve tesir alanı geniş bir sivil toplum örgütü hüviyetini kazanmıştır.

Bugüne kadar hayata geçirilen 300’ün üzerindeki saha etkinliği ile operasyon ve proje kabiliyetiyle de fark yaratan KONGED ailesi ulusal kamuoyunda karşılık bulan ve ilk olma niteliği taşıyan nice etkinliği ile de serüvenine devam etmektedir.

Siyaset üstü konumuyla ülkedeki tüm kurum ve kitle örgütleri adına rol model olma sorumluluğumuzu çok daha güçlendirip, yolumuza çok daha güçlü şekilde devam edeceğiz.

Siz dostlarımızın ilgi ve desteğiyle daha nice mutlulukları paylaşmak dileğiyle…