Bir insan olarak size sesleniyorum!

0
659

Bir insan olarak size sesleniyorum! | Nurullah ÖZCAN


 

İçimiz köz olduğu halde közü üfürerek ateş çıkarmaya çalışanlar var aramızda. Bu ateş sönmeli.  Bu ateşe birileri su dökmeli.

Sen, ben veya onlar…

Sadece biriniz…

Kafamızı parklara çevirdiğimizde artık neşeyle koşan o masum çocukları göremez olduk. Yanlış anlamayın kör olmadınız, sadece onları göremeyecek kadar insan dışı bir varlığa büründünüz! Gözlerinizi açtırmak için kendi çocuklarınıza da aynısının olmasını mı bekliyorsunuz?

Tepki verin, göz yummayın. Hz. Ali’nin dediği gibi, ‘’Bir zulme engel olamıyorsanız, onu herkese duyurun.’’

Duyurun …

Çünkü hala bazı iyi insanlar güzel atlarına binip gitmediler. Ondan dolayı ne demirin tuncuna ne de insanın piçine kaldık. Bazı insanlar gibi sizde sevin bu dünyayı. Sevin kaldırımda yatan köpeğin kafasını. Sevin ki daha fazla kirlenmesin bu güzel dünya!

Çocukları bu dünyaya getiren kadınlar çiçektir dedik. Ama bakıyoruz ki artık o çiçekler kurudu. Kuruttular. Güneş görmeyen yerlerde sakladık belki, belki de suyunu az verdik. Ne pahasına olursa olsun suçluyuz!

Hep kadınlara alıştırmışız, ‘’O büyüğün, sus!’’ diye.

 

 

Bundan dolayı dillerinin ucundaki cümleleri içlerine attırmışız. Dayak yediği zaman, kadın ailesinin yanına giderek durumu izah ettiğinde, ‘’O senin kocan. Sever de döver,’’ diyerek o kadını bahtsız kaderiyle yalnız bırakmışız.

Söylesene insanoğlu, biz nasıl vicdanımızı böyle kaybettik?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen buraya adınızı giriniz